SESJA CIĄŻOWA

Sesja brzuszkowa to fantastyczna pamiątka na lata, przypominająca o  niesamowitym okresie w życiu każdej kobiety. Decydujesz się na sesję brzuszkową? Pamiętaj, że najlepszy czas na zdjęcia, to 28-35 tc,  podczas gdy Twój brzuszek jest już ładnie widoczny, a Ty czujesz się atrakcyjnie.Sesję możesz wykonać zarówno w studio, jak i w plenerze, zależnie co wolisz.

Podczas przygotowań do sesji zadbaj o ładnie skrojoną bieliznę (preferowany zestaw cielisty, z odpinanymi ramiączkami, typ bardotka), o kondycję swoich włosów, paznokci oraz jeśli masz ochotę - zamów sesję z profesjonalnym makijażem.  Zadbaj również o stonowane ubrania dla partnera oraz dzieci- preferowane kolory:  beże, brązy, biele, szarości, kolory ziemi. Suknie, które widzisz na moich zdjęciach zapewniam ja.

SESJA NOWORODKOWA STYLIZOWANA

To specyficzna forma fotografii - bardzo ciężkiej i odpowiedzialnej. Sesje noworodkowe to przede wszystkim sesje wymagające sporego wysiłku ze strony fotografa i jego wielkiej cierpliwości. Sesje takie trwać mogą zarówno 1.5 h jak i 4 h. Podchodzę do każdego noworodka indywidualnie, bez pośpiechu i nerwów. Taki mały człowieczek jest bardzo wyczulony na każde bodźce z zewnątrz. Maluszki na sesji są bezpieczne, często asekurowane przez rodziców, wykonuję pozycje, które umiem odtworzyć na dzieciątku, nie stosuję technik, których nie potrafię. Jeśli decydujesz się na sesję noworodkową- skontaktuj się ze mną odpowiednio wcześniej, najlepiej w ostatnich miesiącach ciąży; dziecko do takiej sesji powinno mieć od 8-21 doby życia.

Na sesję zabierz: ulubiony rożek (plus kocyk), pampersy oraz pieluchę tetrową, smoczek, mleko i inne rzeczy osobiste. Maluch powinien nie spać przed sesją, ubrany w jak najwygodniejsze rzeczy i najedzony. Resztę zostawcie mnie:)

Na sesji noworodkowej wykonywane są również kadry z rodzeństwem oraz  rodzicami.

Kiedy rezerwujemy termin takiej sesji?  Najlepiej na miesiąc, dwa przed porodem.

SESJA NOWORODKOWA NATURALNA

Sesja naturalna noworodkowa jest znakomitą alternatywą dla sesji stylizowanych. W tym przypadku stawiamy na naturalne kadry i emocje. Nie musimy "trzymać się " kurczowo pierwszych 3 tyg. życia żeby wykonać taką sesję - na spokojnie można ją wykonać później. Na sesji naturalnej stawiamy na proste ubrania , bez gadżetów etc i nie układam malucha- raczej stawiamy na proste pozy o naturalnym charakterze- np. w objęciach rodziców.  Sesja naturalna noworodkowa jest sesją dość krótką w porównaniu do stylizowanej- trwa do 2 h .Na sesję warto zabrać rzeczy osobiste malucha jak : smoczek, pampersy, mokre chusteczki, mały kocyk dla malucha oraz stonowane ubrania dla reszty rodziny.

SESJE DZIECIĘCE / RODZINNE

Przy sesjach dziecięcych/rodzinnych pamiętaj o tym, żeby Twoje pociechy były dobrze nastawione na przygodę z fotografem, muszą być najedzone i wyspane bezpośrednio przed sesją. Ponadto jeśli zachodzi taka potrzeba, zabierz ze sobą odpowiednie ubrania dostosowane do pory roku i tematyki sesji. Weź dla swoich dzieci ulubione zabawki i przekąski (niekiedy ratują one całą sesję). Dla siebie  zabierz stonowane, spójne ubrania, podobnie jak dla reszty rodziny - mile widziane kolory neutralne typu beż, biel, błękit, róż, czarny. Pamiętajcie, żeby Wasze ubrania nie były dla Was krępujące, buty włóżcie płaskie i wygodnie (szpilkom dziękujemy).